Μετά την ολοκλήρωση των δύο τρίωρων εκπαιδευτικών συναντήσεων (Φεβρουάριος 2018) των Ιατρών συνδέσμων OEKOXA « Θριασίου» αλλά και άλλων συναδέλφων με την Εκπαιδευτική Ομάδα Λοιμωξιολόγων του AMS.net (Antimicrobial Stewardship-net) και την επιτυχή ανατροφοδότηση ιδεών και στόχων, αναρτούμε το ολοκληρωμένο πρόγραμμα των παρουσιάσεων με την τρέχουσα βιβλιογραφία, προς πλήρη ενημέρωσή σας.
Από την επιτροπή νοσοκομειακών λοιμώξεων
Η Λοιμωξιολόγος
Δρ. Στ. Συμπάρδη
Δ/ντρια Α΄Π Κλινικής & Πρόεδρος Επιτροπής Νοσοκομειακών Λοιμώξεων
![enl1](https://thriassio-hosp.gr/wp-content/uploads/2021/03/enl1.jpg)
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ
ΒΙΒΛΙΟΦΡΑΦΙΑ
- ΕΕΧ ΟΔΗΓΟΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΕΝΟ ΑΣΘΕΝΗ. 2017
- KO ΜΗΝΙΓΓΙΤΙΔΑΣ CID 2004